B.U.J

Cik jāpērk flīžu, ja vannas istaba ir 17m2 ?
Ja vannas istaba ir vienkārša (nav diognāles flīzējumu, nav iebūvētu dekorāciju), tur nav daudz stūru vai arku, tad pietiks ar 5% Tas ir 17m2 +5%. Ja vannas istaba ir ar daudz stūriem un arkam, tad meistaram jārēķina atsevišķi katra siena vai pat sienas posmi..

Cik daudz flīžu līmes nepieciešams lai noflīzētu m2 ?
Flīžu līme nepieciešama sienām: apmēram 2,5-3kg uz 1m2, grīdai 4,5-5kg uz 1m2
 
Kādu līmi var izmantot lievenim ?
Tikai un vienīgi to līmi, kura paredzēta ārdarbiem. Mēs izmantojam flīžu līmes: "Atlas+", "MAPEY P9"
 
Vai līmei ar šuvotāju ir jābūt no viena ražotāja?
Nē, tas nav obligāti. Pats galvenais ir jāmāk strādat gan ar līmi, gan ar šuvotāju un protams pareizi jāizvēlās līme (iekšdarbiem, rēģipsim, apmetumam, un ārdarbiem (siltām grīdām, baseiniem), un šuvotājam (ardarbi, iekšdarbi, siltā grīda)
 
Kāda grunts jāizmanto pirms flīzēšanas ?
Iekšdarbiem: Ja siena ie tīra, nav putekļaina un ar labu uzsūktspēju - Unigrunt. Savukart, ja siena ir gluda ar zemu uzsūktspēju, tad betonkontaktu. Rēģipša sienām - Unigrunt. Mitruma zonās - mitruma blokātori. Ūdens zonas - Hidroizolācija. Ārdarbiem - Gruntis, kuras neveido plēves.
 
Ar ko līdzināt virsmas pirms flīzēšanas ?
Ja līdzināmā kārta nav liela, tad ar flīžu līmi. Ja kārta, kura jālīdzina ir ap 2cm tad sausais apmetums. Ja kārta ir ap 5cm tad vienkāršāk līdzināt ar rēgipsi.
 
Vai vannas istabā visas sienas jāapstrādā ar hidroizolāciju ?
Nē, parasti apstrādā tikai udens zonas, tas ir kur siena vai grīda saskarās tieši ar ūdeni. Srūros līmē hidroizolācijas lentu, bet uz grīdas līmē audumu. Mitruma zonas apstrādā ar mitruma blokātoru.
 
Ko darīt ja vannas istabā pelē sienas ?
Pirmkārt ir jāatrod cēlonis. Viss biežāk vaina ir ventilācijā. Kad atrasts celonis, to likvidē, tad zona, kur ir pelējums jāpārbaud kā tur flīzes turās. Ja flīzes turās labi, tad vienkārši vajag apstrādat to vietu ar kadu līdzekli pret pelējumu. Savukart, ja flīzes turās švaki, tad nāksies tās ņemt nost, tad skatīties apmetumu (kāda tas stāvoklī), jo iespējams arī apmetums būs jāmaina tajā vietā. Tālāk rīkojās kā parasti :)
 
Neturās uz ģipškartona flīzes, it-kā bija labs meistars. PALĪDZIET...
    Te varētu būt vairāki iemesli:
    1) Flīzēšanai ir izmantota līme , kura nav paredzēta ģipškartonam
    2) Ģipškartons (rēģipsis) nav gruntēts pirms flīzēšanas
    3) Flīzējama siena ir bijusi putekļaina
    4) Ir pārāk maza flīžu līmes kārta (Izmantota ķeme 2-4mm)
    5) Starp līmes uzsmērēšanu uz flīzējamās virsmas un flīzes uzlikšanu ir pagājis pārāk dauzd laika (apmēram 15-20 min.) Caurvējā (5-10 min.)
 
Vai flīzes ir jāgruntē ?
Nē, flīzes nav jagruntē. Jāgrunte ir tikai virsmas, kuras tiks flīzētas.
 
Kāds ir obligātais šuvju izmērs sienas flīzēm ?
Tāda obligāta šuvju izmēra nav. Var skatīties vai flīžu ražotājs nav ieteicis šuvju izmēru. Flīzem ar bildēm un iebūvētām dekorācijām ir rekomendējamais šuvju izmērs, tas ir parasti pievienotā instrukcijā pie flīžu iepakojuma, bet parasti flīžu šuvju izmēru nosaka flīžu kvalitate. Tas ir, jo labāksas, kvalitatīvākas ir flīzes - jo mazāku šuvi var taisīt (izņemot siltās grīdas tur minimālā šuve 2mm)
 
Kāds ir obligātais šuvju izmērs grīdas flīzēm ?
Obligāta izmēra nav. Ja ir flīzes ar dekoratīviem elementiem, rakstiem un listelam, tas šuvju izmēru izvēlās lai sapasētu viss kopējais zīmējums, raksts, listelas. Savukārt siltām grīdām nav ieteicams taisīt šuves mazākas par 2mm.
 
Vai var flīzēt griestus ?
Var flīzēt jebkuru virsmu, arī griestus. Tikai jāņem vērā, ka flīzēti griesti neelpos un telpā gaiss būs noteikti ļoti saspiests.
 
Vai aiz vannas jāliek flīzes?
Ja vanna nav iebūveta , tad jāliek obligāti. Ja vanna ir iebūvēta un tiek aizšuta ar ģipškartonu, tad var flīzes arī nebūt aiz vannas, bet pati siena ir jāapstrādā ar mitruma blokātoru, grīda ar hidroizolāciju. Visām iebūvētām vannām ir jābūt ventilācijas lūciņai (revīzijai), lai neuzkrātos kondensāts un neveidotos sēnīte.
 
Kapēc saplaisā flīzes uz grīdas?
Vairāki iemesli:
    1) Flīzējamā virsma nebija gruntēta, flīze nav pielīmejusies pie grīdas.
    2) Flīzei nav apakšā pietiekoši līmes.
    3) Flīze pēc uzlikšanas ir tikusi pārāk agri noslogota
    4) Siltām grīdām flīžu šuves ir mazākas par 2mm
 
Ka var ar flīzēm izveidot pakapienu?
Ar flīzēm pakāpienus parasti neveido. Ar flīzēm var noflīzēt ieprieš izveidotus pakāpienus. Pakāpienus flīzēšanai veido ar betonu (iebetonē) un tikai tad noflīzē. Pie betonēšanas vēlams ņemt vērā flīžu izmēru, kuras tad arī tiks liktas uz pakāpiena, lai nesanāktu piegriežņi mazāki par 10 cm bet labā dalījumā, lai piegriežņu nebūtu vispār. Piemēram: flīze ir 31 x 31 tad pakapiens jāaprēķina lai sanāk veselo flīžu skaits. pakāpienam ar 4 flīzēm būtu jābetone 121,5 x 29,5 ņemot vērā vietu pretpakāpieniem.
 
Kādas līstītes likt iekšējos telpas stūros ?
Parasti telpas iekšējiem stūriem līstes neizmanto. Vienkārši akurāti jāpiegriež flīzes. Pēc flīžu aizšuvošanas iekšējos stūrus var piepildīt ar silikonu veidojot apmēram 2-3mm šuvīti. Savukārt līstes izmanto tikai arējiem telpas stūriem.
 
Vai uz špaktelētas virsmas var likt flīzes ?
To darīt nav vēlams, bet jāvērtē kopumā kāds ir špaktelējums un cik stipra ir spaktelētā virsma. Ja Jums tiešām nav citas izejas, kā flīzēt špaktelētu virsmu, tad vismaz vajadzētu viņu nogruntēt ar kādu dziļum grunti, tā ir grunts, kas nostiprinās špakteli ne tikai no vispuses, bet iesūksies dziļāk špaktelē.
 
Kādēļ grīdas flīzēm plaisā šuves?
    Ja tas ir telpas iekšpusē:
    1) Tad ir aizdomas, ka nav kārtīgi iztīrītas šuves pirms šuvošanas.
    2) Otrs variants varētu būt, ka ir izmantots nepiemērots šuvotājs (siltām grīdām)
    3) Flīzes nav kartīgi pielīmētas
    4) Flīzes līmētas uz koka virsmas, kura nav attiecīgi sagatavota flīzēšanai
    5) Flīzes līmetas uz koka virsmas un nav izmantota attiecīga flīzu līme
    Ja tas ir telpas ārpusē:
    1) Iespējams pašas flīzes nav domātas ārdarbiem,
    2) Flīzes slikti pielīmētas.
    3) Šuvotājs nav salaizturīgs
    4) Šuves nav iztīrītas pirms šuvošanas
 
Kādu vadu izmantot elektriskās  plītis pieslēgšanai? un vai obligāti vajadzīgs ir 380 spriegums un ar kādu drošinātāju?
Nē, godīgi sakot ir pirmā dzirdēšana, ka vispār 380 izmanto sadzīves tehnikai... Cik zināms izmanto trīs fāzes slodzes dalīšanai, tās slēdz pēc principa 3 x 220v un tas nav obligāti.
Vadu protams jāizvēlās atbilstoši slodzei. piem. Jūsu plīts paterē maksimāli 8kw/h, tad sanāk vadu jāņem  5 x 4mm (uz trim fāzēm) un ja nav triju fāžu bet ir viena, tad 3 x 4mm.
Drošinatāju jāskatās plīts, cepeškrāsns specifikācijā.

Kādu vadu izmantot veļas mašīnai un boilerim?
Parasti pietiek ar 3 x 2,5mm, bet..., te atkal jāskaita cik paterē energijas, piem. veļas mašīna patērē 2,5 kw/h un ūdens sildītājs 3,5 kw/h tātad, jāvelk katram savu vadiņu 3 x 2,5  no sadales.
 
Ko darīt ja nav zemes kontūra pie elektrosadales vai var zemējumu slēgt pie nules?
Pareizi būtu zemējumu izveidot, bet tas ir vienkārši tikai privātmājās, savukārt daudzstāvu mājās iedzīvotājiem jāvēršās pie apsaimniekotāja, lai tas tad arī veic šo darbiņu. Protams ātrākais un lētākais risinājums ir pieslēgties pie nules vada bet tas nav pareizi un to nevar ieteikt.
 
Kāda nozīme ir elektrības vadu dzīslu krāsām un kā tās izmantot parizi?
Pie vadu instalācijas vispār pieņemts ir šādi: Brūns - FĀZE (live) Zils - NULE (null) Dzeltens vai dzeltens ar zaļu - ZEME (ground)
Mūsu darbi
remontdarbu albūms

remontdarbu albūms

remontdarbu albūmsalbums 3

Albūms 4

Albūms 5

Albūms 6