Griestu apdare

Griestu krāsošana.

Griestu krāsošana ir tradicionāls un ne visai dārgs risinājums. Pirms krāsošanas vispirms griesti ir jaattīra,  jālikvidē visas spraugas un plaisas, un, ja nepieciešams, arī uzlīmējot uz plaisām speciālo pretplaisu sietu. Pēc tam ir jāgruntē un jāšpaktelē, lai sagatavotu griestus līdz krāsošanai. Gruntij ir jāiesūcas betonā, lai vēlāk no griestiem nekas nebirtu nost, kā arī jāizlīdzina virsma. Gruntis atšķiras pēc savām iesūkšanas spējām, jo labāka grunts, jo labāk un dziļāk iesūksies betonā vai apmetumā. No špaktelēšanas savukārt atkarīgs, vai griesti būs pietiekami gludi un līdzeni. Griestu špaktelēšanai izmanto špaktelēšanas masu, ko sajauc ar ūdeni tā, lai iegūtu biezu masu, vai arī iespējams iegādāties jau gatavos traukos gatavu špaktelējamo masu. Ja griesti tiek krāsoti, par grunti var izmantot arī to pašu krāsu, tikai tad to nepieciešams atškaidīt aptuveni 20%, kā atšķaidītāju izmanto, to vielu, kas uzrādīts instrukcijā, jo katram krāsas veidam ir jāizmanto savs atšķaidītājs.
Griestu krāsošanai ir ieteicams izmantot alkīda emaljas krāsu. Labs variants ir arī ūdens emulsijas vai dispersijas krāsa, vislabāk ir matēta, kas vizuāli paplašina griestu apjomu un paslēpj mazās nepilnibas. Atšķirība starp ūdens emulsijas un ūdens dispersijas krāsām ir tādas, ka pirmā tomēr var tikt nomazgāta ar ūdeni, bet otrā ir pilnīgi ūdens izturīga. Nav ieteicams izmantot eļļas krāsu, tā neļauj griestiem elpot, turklāt griesti ātri dzeltēs.

Ieteicams izmantot vienas firmas ražotās špakteles, gruntis un krāsas, jo tas garantēs visu materiālu saderību.

Griestu krāsošanas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem apdares veidiem:

1. nemainās griestu augstums,
2. visi materiāli ir dabīgi, griesti elpo.

Trūkumi:

1. darbietilpīgs process,
2. grūti apslēpt lielus griestu nelīdzenumus,
3. krāsotos griestos nevar iebūvēt ne gaismekļus, ne ventilāciju, signalizāciju un ugunsdrošību sistēmas.
 

Rēģipša griesti.

Rēģipša griesti ir iekārto griestu veids, kas tiek piekārts pie griestiem, iepriekš piestiprinātas metāla griestu profilu karkasa. Šāds konstrukcijas veids ļauj apslēpt nopietnus griestu defektus, kā arī iemontēt zem tās komunikāciju pievadus t.k. elektroinstalāciju ūdensapgādi u.c. Rēģipšaplātnes uzlabo telpas siltuma un skaņas izolāciju. Rēģipsis ir elpojošs materiāls, tapēc telpā nebūs tveicīgs. Rēģipša griesti var būt vienā līmenī visā platībā vai arī tikt izveidoti vairākos līmeņos, tā iezīmējot telpas zonējumu. Ekonomiskāks variants ir rēģipša ieklāšana vienā līmenī, kur jau ir iestrādātas halogēnspuldzītes, vai aŗī tiek piekārta lustra.
Dārgākā izpildījumā griesti vairākos līmeņos, paredzot arī iekšējo apgaismojumu. Izbūvējot rēģipša griestus, jāņem vērā, ka metāla līstes pie griestu paneļiem tiek piestiprinātas ar speciāliem dībeļiem un skrūvēm.

Svarīgi, lai metāla karkasa profili ne tikai labi turētos, bet arī būtu pareizi nolīmeņoti, ievērota pareiza distance starp profīliem - tas garantes teicamu griestu izskatu un priecēs Jūsu acis ilgus gadus.

Problēmas - Risinajumi

JAUTAJUMI

Sveiki!
Kā var nokrāsot griestus lai nebūtu pāreju, salaidumu no ruļa?
Griestus perfekti sagatavoju, sašpakteleju, gruntēju un nokrāsoju ar sadolin inetaksu, nākama dienā pie dienas gaismas ir izteikti redzams katrs ruļa vēziens. Lūdzu pasakiet kas nav tā? Kādu krāsu griestiem varat ieteikt?

Krāsa nav slikta un mazās telpās līdz 20 m2 tā ir laba izvēle. Ja telpa ir līdz 20 m2 Iespējams Jūs neesat kartīgi izrulejis krāsu un uzklajis to vietām biezākā kārtā vietām plānākā kārtā, ja tā, tad griestus naksies pārslīpēt vai par pāršpaktelēt, noslīpēt un nogruntēt. Bet vispārīgi  ar rulīti griestus ideāli nokrāsot neizdosies personīgi esam mēģinajuši :) !  Dienas gaismā griestu atspulgā pret logu vienmēr varēs redzēt kādas rulīša pēdas. Jo lielāka telpa jo vairāk viss tas redzams, jo tuvak logs griestiem vairāk izceļas glancētais atspulgs starp rulīsa mērcēšanas reizēm. Te laikam vislielākā problēma ir krāsā nevis krāsotājā. Manuprāt krāsas nav pilnīgi matētas dēļ kādiem sastāva komponentiem un tur ir lielākā problēma ar tam rulīša pēdam. piem. telpu 50m2 kurai logs ir pie gristiem Jums neizdosies nokrāsot bez redzamām griestu atspulgā salaiduma vietām - Tas Ir Fakts... Ir viena krāsa ASV ražojums, aizmirsu tai nosaukumu - ar to var krāsot ar minimālam pēdām, jo tiešām krāsa ir ļoti matēta un dabai draudzīga, bet tomēr ļoti dziļi ieskatoties tā atstāj nedaudz ruļa pārejas, kuras protams pie attiecīga skata leņķa ir redzamas.

 

Savā darbā izmantojam Sadolin Innetax, Becker 3, Tikkurila harmony, Vivacolor, Leyland - atkarīgs no klienta vēlmēm un krāsojam vienā piegājienā (bez pauzēm).
Ja telpā ir ļoti saus gais un nav koka grīdas, tad var pirms krāsošanas pašlakstīt ūdeni uz gridas, lai telpas kopējais mitrums paaugstinātos, bet arī tas neatrisinās 100% šo problēmu.

Mūsu darbi
remontdarbu albūms

remontdarbu albūms

remontdarbu albūmsalbums 3

Albūms 4

Albūms 5

Albūms 6